Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Home RSS
 
 
 

Canfield swimmers drop one to FAST

June 27, 2012
Special to the Town Crier

The Canfield Swim Club's Swim Team competed against FAST on June 20, losing 297-202. The Canfield Swim Team is being coached this year by Michael Barringer and assistants Emily King and Brian Worhatch. Triple first place winners were: Jillian Baker, Cullen Brady, Connor Brady and Daniel Bogen.

Winners include:

Medley Relay

8 and under girls

1st: Madison Cleevely, Daphne Cannon, Alyson Gonda, Natalie Reese

15-18 boys

1st: Daniel Bogen, Drew Bennett, Connor Brady, Nicky Montalto

Freestyle

8 and under girls, first, Madison Murphy

8 and under boys, first, Luke Dietz

9-10 girls, second, Elle Dawson

9-10 boys, second, Santino Marucci and third, Mickey Velasquez

11-12 girls, first, Jillian Bakerr and second, Gina Landers

11-12 boys, third, James Dietz

13-14 girls, second, Mara Kohut

13-14 boys, second, Alex DiThomas

15-18 girls, second, Olivia Williamson

15-18 boys, first, Daniel Bogen and second, Nicky Montalto

50 Back

8 and under girls, second, Natalie Reese and third, Bella Neapolitan

9-10 girls, second, Marissa Landers and third, Elle Dawson

9-10 boys, third, Sirin Nalluri

11-12 girls, first, Gina Landers and third, Ally McCartney

11-12 boys, first, Cullen Brady

13-14 girls, third, Ashlyn Cleevely

13-14 boys, second, Jared Rothbauer and third, Ilmir Valiulin

15-18 girls, first, Sarah Heaven and second, Leslie Davis

15-18 boys, first, Connor Brady

Breaststroke

8 and under girls, second, Madison Murphy and third, Daphne Cannon

9-10 girls, third, Grace Mangapora

9-10 boys, second, Santino Marucci and third Mickey Velasquez

11-12 girls, first, Mackenzie Hammond and third, Lexi Saunders

11-12 boys, first, Evan Skripac

13-14 girls, third, Mara Kohut

13-14 boys, first, Matthew Bogen and third, Jared Rothbauer

15-18 girls, second, Sarah Heaven and third, Olivia Williamson

15-18 boys, second, Drew Bennett and third, Kyle Anderson

Butterfly

8 and under girls, third, Alyson Gonda

8 and under boys, second, Luke Dietz

9-10 girls, second, Marissa Landers

9-10 boys, third, Sirin Nalluri

11-12 girls, first, Jillian Baker and third, Mackenzie Hammond

11-12 boys, first, Cullen Brady

13-14 boys, second, Alex DiThomas and third, Ben Brucoli

15-18 girls, first, Mallory Allen

15-18 boys, first, Connor Brady and second, Kyle Anderrson

Free Relay

9-10 boys

1st: Sirin Nalluri, Danny Lyons, Santino Marucci, Mickey Velasquez

11-12 girls

1st: Jillian Baker, Lexi Saunders, Gina Landers, Mackenzie Hammond

11-12 boys

1st: Dante, Flak, Danny Beistel, James Dietz, Cullen Brady

13-14 boys

1st: Alex DiThomas, Jared Rothbauer, Ben Brucoli, Matthew Bogen

15-18 boys

1st: Nicky Montalto, Drew Bennett, Kyle Anderson, Daniel Bogen

 
 

 

I am looking for:
in:
News, Blogs & Events Web